Umění a kultura

Umění a kultura

Vašemu výběru odpovídá 4 projektů
 • 1905
  Aktivní

  THE BEES – VÝROBA FILMU PRO SVĚTOVÉ PRODUCENTY

  5 500 000 CZK

  Jak již název projektu napovídá, jedná o filmový projekt. Jeho cílem je vytvoření, natočení filmu The Bees.
   
  Do projektu bylo investováno cca 60 tis. korun (nejdostupnější vysokorychlostní technologie, úložiště dat, 6x baterie, optika, HW, SW). Investice byla použita na vytvoření filmu v nižším rozlišení (800x296), který ukázal jeho potenciál a zájem o něj ve světě.
   
  Do projektu bylo investováno doposud enormní množství času (nejdelší natáčecí den 8:30 - 21:30 hod), přičemž celý snímek se natáčel 3 roky. Editace videa je časově ještě náročnější, než samotné natáčení. Obraz vzniká v poměru 500 záběrů na 1 finální.

  Autor má spolu s investorem v úmyslu založit firmu, která bude vlastnit autorská práva k obrazové části filmu (2K 2048x1080). Během 3 let vznikne zcela nová obrazová část filmu.
   
  Tento snímek bude nabídnut světovým distribučním společnostem.

 • 1864
  Aktivní

  Pilotní film pro akční TV seriál v historickém světě plného magie

  6 000 000 CZK - 9 000 000 CZK

  Hlavním cílem projektu je vytvoření pilotního dílu TV série a následné výroby seriálu - jako pojistka pro investory bude možné ze záběrů sestavit samostatný celovečerní film. Ten může být prodán samostatně a vygenerovat dostatek prostředků ke splacení investice i se ziskem, pokud se série neuchytí.

  V roce 2013 byl tento “model” využit u snímku Lost Legion, za kterým stál stejný filmový štáb včetně režisérů. Přestože původně měl být snímek Lost Legion pouze pilotem k navazující sérii, producenti z Kanady nebyli schopni dodat scénáře v potřebné kvality tak, aby zaujaly televizní stanice pro natočení celé série. Ve výsledku padlo rozhodnutí projekt přepracovat a udělat z něj samostatný, celovečerní snímek.

  Celková investice do Lost Legion činila cca 450 000 EUR. Následně byl film prodán holywoodskému studiu Lions Gate na celosvětovou TV distribuci za 650 000 EUR.

  Novým projektem, na který tímto Teaserem autoři hledají investora, je unikátní spolupráce mezi společnostmi Visionary Approach, Three Brothers production a Pantheon Pictures. Tito již společně vytvořili několik filmů včetně čerstvě dokončeného snímku Montenegro, který byl nyní přihlášen na MMF do Karlových Varů, tak i historického snímku Cyril a Metoděj, Ať žijí rytíři, Ve jménu krále, a v neposlední řadě Lost Legion.

  Cílem projektu je natočení pilotu a následně výroby několika sérií pro danou americkou televizní stanici, přičemž celkový zisk se odhaduje až do výše 80 000 000 Kč pro investora.

 • 1818
  Aktivní

  SCHOLASTIKA - ROZVOJ NOVĚ ZALOŽENÉ VYŠŠÍ ODBORNÉ ŠKOLY ZAMĚŘENÉ NA UMĚNÍ

  2 500 000 CZK

  Scholastika je zavedená edukační platforma v oblasti moderního umění a designu. Pomáhá laické veřejnosti zapojit se do uměleckodesignerské scény, chce aktivovat její zájem a přitom jí nabídnout kvalitní informace od „těch nejlepších“. Proto nabízí individuální kurzy, které po získání akreditace transformují do formátu vyšší odborné školy. V budoucnu bude usilovat o akreditovaný bakalářský program a v řádu několika dalších let se chce stát respektovanou platformou pro vzdělávání ve výtvarném umění a designu a spolupracovat s podobnými školami v mezinárodním konextu.

  Za projektem stojí dva autoři s dlouholetými zkušenostmi a oceněními z oblasti umění.

 • 1733
  Realizováno

  Hledám investora na projekt: Originální oděvní značka s mafiánskou tématikou.

  500 000 CZK

  Autor projektu se 5 let pohybuje na oděvním trhu a to především s alternativní, hudební a motorkářskou tématikou. Podstata tohoto projektu spočívá v celosvětové absenci oblečení s vtipnými motivy s tématikou italské mafie ve 20. a 30. letech v USA. Projekt navazuje na veleúspěšné filmy s touto tématikou jako například Godfather, nebo Scarface.

  Autor projektu vlastní veškeré know-how a za investici 500 000 Kč nabízí 45 % podíl ve společnosti.